Home INFO Вака изгледа изградба на болница за само осум дена (видео)

Вака изгледа изградба на болница за само осум дена (видео)

реклама:G Natural

Кинеските медиуми објавија видео од 60 секунди на кое е прикажано како болницата Хушеншан во кинескиот град Вухан е изградена за само осум дена.

Изградбата започна на 24-та јануари, а беше завршена во текот на викендот.

Втората болница ќе биде отворена на 5-ти февруари.

Болницата се протега на околу 25 илјади кварадратни метри, има околу 1000 болнички кревети и денес е пуштена во работа.

Потребата од овие болници се појави по аларманата состојба поради Корона вирусот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------