Home INFO Вака се слави победа: Спектакуларна прослава на улиците во Аргентина (видео)

Вака се слави победа: Спектакуларна прослава на улиците во Аргентина (видео)

реклама:G Natural

По цели 36 години, Аргентина повторно се закити со тутулата светски фудбалски првак.

Победата која Меси и неговиот тим ја извојуваа над Франција, натера илјадници Аргентинци да излезат на улица и уште еднаш да покажат дека оваа земја буквално живее за фудбалот.

Еве каква беше атмосферата во главниот град Буенос Аирес.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------