Home INFO Васил и МТВ ќе се шетаат на Евровизија, ограничена публика и ковид...

Васил и МТВ ќе се шетаат на Евровизија, ограничена публика и ковид протоколи годинава во Ротердам

реклама:G Natural

Во холандскиот град Ротердам во мај сепак ќе се одржи Евровизискиот избор, кој годинава заради пандемијата ќе можат во живо да ја следат 3500 луѓе со негативен тест.

Како што велат информациите од холандската влада а ги дознава холандскиот весник „De Telegraf“ пробите исто така ќе бидат ограничени и со негативен тест.

Годинава ќе се натпреваруваат 39 земји учеснички меѓу кои и Македонија со Васил Гарванлиев кој крена голема бура од реакции и најразлични коментари за спотот, песната и компетентноста на изборот од страна на МТВ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------