Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Весниците полни со некролози за Џеј, сите се опростуваат од пејачот (фото)

Весниците полни со некролози за Џеј, сите се опростуваат од пејачот (фото)

реклама:Велигден со Стаф

Поради проблеми со срцето пејачот Џеј Рамадановски почина во својот стан на 56 години.

Тој бил сам и долго време изолиран заради корона вирусот бидејки внимавал на своето здравје откако пред неколку години го оперирал срцето во Виена, па ги слушал препораките од докторите да внимава на здравјето.

Но и покрај неговата одговорност сепак неговото срце не издржало и покрај реанимацијата на брзата помош, Џеј починал на самото место.

По веста за смртта целиот балкан се опростува од пејачот а весниците во Србија се преполни со некролози за него.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------