Home INFO Ви се верува ли? Новинар открива тајни за Лепа Брена кои ќе...

Ви се верува ли? Новинар открива тајни за Лепа Брена кои ќе ве зачудат

foto: ATA IMAGES
реклама:G Natural

Екрем Милиќ е новинар и уредник од Сараево кој често на социјалните мрежи споделува интересни анегдоти и сеќавања од минатото.

Новинарот бил пријател со некои од најголемите имиња на југословенската естрада и од тие другарувања знае факти кои во јавноста не се познати.

Еве што пред извесен период тој сподели за Лепа Брена.

Случајот кога таа претепала некој човек затоа што им се испречил на патот. Тоа било време кога новинарот имал право ексклузивно да разговара со неа.

„Убаво се дружевме некогаш, се сеќавам на шницлите кои ми ги направи во Нови Сад (за малку ќе повратев). Тогаш не зборуваше со нејзиниот брат Фарук, комшија и беше Милош Бојаниќ, закана Весна Змијанац, а во љубовниот живот – ништо посебно. Оној кој ќе и се допадне – нејзин е“, напишал новинарот.

„Брена не штедеше во тој поглед, но беше и остана скржава во новчаникот. Се сеќавам во Швајцарија имаше новогодишен хонорар од 40.000 франци, а јас како водител 500 франци. Купи килим на распродажба за 300 франци, на мојата ќерка и купи некоја играчка за 5 франци и напиша – „На моето кумче од Брена“. (Брена е инаку кума на мојата Алма)“, додал новинарот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------