Home INFO ВИДЕО: Колку лесно се пренесуваат бактерии и вируси преку заштитни ракавици ...

ВИДЕО: Колку лесно се пренесуваат бактерии и вируси преку заштитни ракавици (видео)

реклама:G Natural

Медицинска сестра објаснува дека ракавиците треба да се користат еднократно и со нив ништо друго да не се допира.

Моли, која е медицинска сестра во болница во Мичиген додека била во супермаркет приметила дека многу луќе неправилно ги користат заштитните ракавици.

Таа со видео се обидела да и објасни на јавноста што се случува кога непрописно се користат, односно колку лесно и брзо се шират вирусите и бактериите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------