Home INFO (видео) Лудило во Аргентина: Улиците полни во 4 часот наутро, фудбалерите избегнаа...

(видео) Лудило во Аргентина: Улиците полни во 4 часот наутро, фудбалерите избегнаа несреќа

реклама:Велигден со Стаф

Во 4 ласот наутро по локално време, фудбалскиот тим на Аргентина пристигна во Буенос Аирес.

Во отворен автобус, продефилираа низ преполните улици во градот и за влакно избегнаа несреќа.

Имено неколку фудбалери, меѓу кои и Лајонел Меси можеа да настрадаат од струјни кабли откако седеа на нависокиот дел од платформата на автобусот.

Во последен миг ја забележаа опасноста и ги наведнаа главите па избегнаа евентуални повреди.

За подоцна е закажана е голема прослава по повод титулата на Атгентина, светски првак во фудбал.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------