Home INFO Видео од Маринко Роквиќ кое нема да ве остави рамнодушни

Видео од Маринко Роквиќ кое нема да ве остави рамнодушни

реклама:G Natural

Српската фолк легенда Маринко Роквиќ на свои 68 години почина во својот дом на Кошутњак.

Зад себе остави безброј хитови, но и неговите синови Никола и Марко, кои се, исто така, талентирани пејачи.

На социјалните мрежи се споделува снимка од последниот настап на Маринко кој никого не остава рамнодушен.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------