Home INFO ВИДЕО: Започна празничната атмосфера во домот на Доналд Трамп и Меланија

ВИДЕО: Започна празничната атмосфера во домот на Доналд Трамп и Меланија

реклама:Велигден со Стаф

Започнува празничната атмосфера во Белата куќа.

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија вчера официјално ја пречекаа божиќната елка која ќе ја краси Белата куќа.

Елката е висока 6 метри и е донесена од Северна Каролина.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------