Home INFO Во оваа напуштена куќа има милиони, а никој не се осудил да...

Во оваа напуштена куќа има милиони, а никој не се осудил да ја ограби (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Познат истражувач, на својот Јутјуб канал објавил видео од напуштена вила на еден јапонски милијардер која останала речиси недопрена.

Судбината на сопственикот на овој неверојатен објект е непозната, но се зборува дека проневерил огромна сума на пари и едноставно исчезнал во 2013 година, оставајќи се зад себе.

Во вилата постојат уметнички колекции од разни скулптури и слики за кои се верува дека вредат околу еден милион долари.

Интересно е тоа што иако куќата е напуштена, од неа нема украдени работи и ниту еден прозорец не е скршен, а истражувачот објаснил дека една од причините за тоа е што во Јапонија ретко се краде.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------