Home INFO Во негов стил: Контроверзниот Кевин Спејси има нешто да ви каже!

Во негов стил: Контроверзниот Кевин Спејси има нешто да ви каже!

реклама:G Natural

Познатиот холивуски актер Кевин Спејси перидов се соочува со низа обвиненија за сексуално вознемирување.

Преку видео објавено на Јутјуб каналот, актерот конечно се огласи во јавноста.

Говорејки преку “Френк Андервуд” главниот лик од серијата Куќа од карти која го толкуваше токму Спејси, тој ја заинтригира јавноста и го подели мислењето.

“Знам што сакате. Тие се обидоа да не раздвојат, но има нешто силно и моќно меѓу нас. Ние, вие и јас – ги познаваме нашите најмрачни тајни. Ви покажав на што сите луѓе се способни, ве потресував со искреност и ве измамив, ве натерав да помислите двапати … Секој ден во мене расте верувањето дека наскоро ќе ја разберете целата вистина. Ако не платам за она што го знаеме и јас го направив, сигурно нема да платам за она што не сум го сторил “, вели Спејси.

Обвинувањата за сексуално вознемирување околу Спејси избувнаа кога неговиот колега Ентони Рап раскажа дека пијаниот актер се обидел да го заведе кога имал 14 години. Спејси, од своја страна, рече дека не се сеќава на такви инциденти, но се извини. По него уште еден мексикански актер исто така објави дека бил жртва на сексуално вознемирување од страна на Спејси и дека знаел многу други луѓе кои биле во слична ситуација.

Во моментов, бројот на луѓе кои пријавиле малтретирање од Спејси достигнал неколку десетици луѓе. Делата против актерот се предмет на разгледување од страна на надлежните институции.

Кратко по скандалот, продуцентот Netflix официјално ја потврди смртта на карактерот на Спејси,американскиот претседател Френк Андервуд во последната сезона на серијата “House of Cards”.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------