Home ♡ за деца Во оваа болница, дечињата одат на операција во кул автомобилчиња

Во оваа болница, дечињата одат на операција во кул автомобилчиња

реклама:G Natural

Докторите од Медицински центар во Калифорнија, им дозволуваат на своите најмали пациенти да се возат до операционата сала во мал детски автомобил.

На располагање на малите пациенти им се два прекрасни детски автомобили – розева Буба и црн Мерцедес.

Целта на ова е да се намали анксиозноста и стресот на дечињата пред оперативниот зафат.

Штом дознаат дека во операционата сала ке влезат со кул автомобилче, веднаш чувствуваат олеснување и неретко нивните стравови целосно исчезнуваат.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------