Home INFO Во служба на заедницата: Род Стујард со лопата во раце поправа локален...

Во служба на заедницата: Род Стујард со лопата во раце поправа локален пат (видео)

реклама:G Natural

Популарниот музичар Род Стујард на Инстаграм сподели недекојдневно видео.

Со лопата во рака, Стујард учествувал во пополнување на дупките на уличка во неговото соседство.

„Ова е улица во близина на местото каде што живеам во Харлоу и ваква е со години. Пред некој ден на возило на Итната помош му пукна гумата. Моето Ферари воопшто не може да помине оттука. Затоа момците и јас решивме сами да го решиме проблемот. Значи, ние ги пополнуваме дупките на улицата додека милиони и милиони фунти се потрошени на автопатот М11“, се пожалил 77-годишниот Стјуарт во видеото кое го објавил на својот Инстаграм профил.

„Пополнувањето на дупките е добро за душата“, додал тој во описот на снимката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------