Home INFO ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денеска грч ладно па следи затоплување

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денеска грч ладно па следи затоплување

реклама:Велигден со Стаф

Денеска времето во Македонија сончево но многу студено со максимални температури во интервал од -5 до 5 степени.

Во Скопје и околината студено и сончево со мала локална облачност и дневни максимални температури до околу 1 степен.

Во следните денови метеролозите најавуваат стабилно и суво времесо умерена облачност.

Утре доцна попладне на планинските места ќе има услови за врнежи од снег со слаб ветер.

Минималните утре под -10 степени максимални од 3 до 11 степени.

Затоплување на времето се очекува од четврток а со тоа и пораст на температурите ширум Македонија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------