Home INFO Временска прогноза: Денеска сончево со температури до 36 степени

Временска прогноза: Денеска сончево со температури до 36 степени

реклама:Лето во Банско

Времето и денеска топло и сончево со мала доумерена облачност и високи температури со вредност на ув индексот 8.

Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Максималните дневни температури ќе се искачат до 36 степени.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------