Home INFO ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Конечно пролетта во вистински сјај со многу сончеви денови

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Конечно пролетта во вистински сјај со многу сончеви денови

реклама:G Natural

Времето денеска ќе биде студено во утринските часови, а во текот на денот сончево со мала локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, во западните делови од западен правец.

Утре времето цел ден сончево и потопло. А кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста.

Ќе дува слаб ветер од западен правец.

Во недела времето ќе биде сончево умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.

На почетокот од следната недела во понеделник времето ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------