Home INFO Временска прогноза: Не очекува дождлив празничен викенд

Временска прогноза: Не очекува дождлив празничен викенд

реклама:Лето во Банско

Почнувајки од петок, за време на викендот во попладневните часови се најавува иблачно време проследено со локални поројни дождови.

Максималнмите степени ќе се движат од 24 до 33 степени.

Веќе од понеделник се очекува стабилизирање на времето.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------