Home INFO Временска прогноза: Предупредување за невреме во пладневните часови

Временска прогноза: Предупредување за невреме во пладневните часови

реклама:Лето во Банско

Денес од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и на места ќе има појава на краткотраен пороен дожд, услови за појава на грмежи и засилување на ветерот, понекаде процесите ќе бидат во форма на локално невреме со силен ветер и појава на ситен град, најави УХМР.

Во Скопскиот регион од пладневните часови ќе има услови за нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот со услови за појава на краткотрајно невреме.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------