Home INFO ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Снег во пролет скоро низ цела Македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Снег во пролет скоро низ цела Македонија

реклама:G Natural

Утринава скоро низ целава држава вее снег. Времето до крајот на денешниот ден и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд а на планините и на повисоките места ќе врне снег.

Пообилни врнежи има в западните и северните делови каде се очекува да наврнат до 30 литри на метар квадраен.

Од утре се очекува да дува повремено силен северен ветер со над 60 км на час.

Температурата во земјава ќе се движи во интервал од -3 до 4 наутро, а во текот на денот максималната температура ќе достигне до 11 степени.

Во Скопје денеска облачно време со услови за дожд и температура од -1 до 6 степени Целзиусови.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------