Home INFO ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Жешко и спарно ќе биде и денеска, попладне невреме

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Жешко и спарно ќе биде и денеска, попладне невреме

реклама:G Natural

управата за хидрометеролошки работи информира дека времето денеска ќе биде спарно и жешко со температури до 37 степени во јужните делови на земјава.

Но попладнево не очекува нестабилно време со грмежи и засилен ветер.

Наместа врнежите низ државава може да бидат и во форма на невреме со пообилен пороен дожд, силни електрични празнења и појава на град, велат од хидрометеролошки.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------