Home INFO Втора среќа за турбо фолк пејачката Сека Алексиќ

Втора среќа за турбо фолк пејачката Сека Алексиќ

реклама:G Natural

Српската пејачка Сека Алексиќ своето прво дете го роди во 2016 година.

Tаа и нејзинот сопруг, Вељко Пиликиќ го добија второто синче Јован.

Во повеќе наврати додека беше бремена, пејачката најавуваше дека вториот син ќе се вика Исак, но веднаш по раѓањето се предомисли и заедно со сопругот се согласија новороденчето да се вика Јован.

Честитки!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------