Home INFO За неа годините се само бројка: Софија Лорен започна нов бизнис!

За неа годините се само бројка: Софија Лорен започна нов бизнис!

реклама:Лето во Банско

Таа беше една од најубавите актерки на планетата!
Филмската дива Софија Лорен е во својата деветта деценија.
На свои 88 години, Лорен отвори ресторан во Милано кој го носи нејзиното име.

Облечена во бела комбинација, во придружба на својот син Карло Понти и внучињата Беатриче и Викторија, Софија блескаше на отворањето на својот ресторан.

Нејзиниот изглед е уште една потврда дека годините за неа се само бројка!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------