Home INFO За што сонувала Неда Арнериќ пред да почине

За што сонувала Неда Арнериќ пред да почине

реклама:G Natural

Пред неколку дена, на 67 годишна возраст почина познатата српска актерка Неда Арнериќ.

Во едно интервју непосредно пред да почине, таа во јавноста ја открила својата најголема желба, да отпатува во азиска земја и да се посвети на аскетски живот кој подразбира одрекување на телесни побарувања,пост, молитва, земање само на еден оброк во текот на денот.

„Сонувам за пензија на Алпите, можеби ќе напишам книга за својот живот. Сакам да правам многу работи„ изјавила актерката во една прилика.

Неда Арнериќ е родена на 15 јули 1953 година во Књажевац и имаше богата актерска кариера. Во Македонија беше најпозната по улогата во филмот „Исправи се Делфина“.

Долги години се борела со депресија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------