Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Заборавена аматерска снимка која ќе не потсети колку голем талент беше Тоше...

Заборавена аматерска снимка која ќе не потсети колку голем талент беше Тоше Проески (видео)

реклама:G Natural

Веќе 13 години откако Тоше Проески не е со нас, но неговата музика и понатаму живее.

Фановите за него велеа дека е ангел, а неговите хитови сеуште се актуелни и слушани.

На социјалните мрежи може да се најдат многу снимни кои што тоше ги направил во неговата кариера но и приватни видеа во спонтана атмосвера како ова во кое Тоше изведува опера од Лучијано Павароти.

Видео кое настанало пред повеќе од 15 години во ресторан во Бугарија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------