Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Запознајте го американецот кој научи српски а се појавува и во филмот...

Запознајте го американецот кој научи српски а се појавува и во филмот „Тома“ (фото+видео)

реклама:Велигден со Стаф

На премиерата на филмот „Тома“ во Лос Анџелес меѓу бројните срби и балканци кои што чекале пред салата да го погледнат филмот стоел и Рон Холси американец кој откако пред десетина години бил во посета на Белград се заљубил во српската музика до толку што го научил и српскиот јазик.

Рон на балканската јавност и е познат по многуте видеа на Јутјуб каде тој пее многу српски песни а една од нив е и „Дотако сам дно живота“ токму од Тома Здравковиќ.

Она што го изненадило и самиот Рон била дел од неговата изведба чиј аудио дел бил вметнат и во самиот филм кога Тома во утринските часови е на сплав и ја дочекува зората, што навистина оваа приказна за Холси ја прави неверојатна и исполнување на неговиот сон како што вели тој.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------