Home INFO Заради овој блам и се смее цел регион, Лепа Брена на мета...

Заради овој блам и се смее цел регион, Лепа Брена на мета на куп критики /ФОТО/

реклама:G Natural

Лепа Брена можеби важи за една од најпопуларните ѕвезди на нашите простори, но од друга страна очигледно има уште многу нешта да научи.

Имено, таа на друштвените мрежи ги поздравила своите фанови од Црна Гора, а за таа прилика два пати успеала да погреши и правилно до го напише зборот „Montenegro“.

„Поздрав од Monte Negro“ – напишала таа.

Изгледа Брена мислела дека исто како на српски и македонски што се пишува Црна Гора така е и на англиски во два збора, на што социјалните мрежи полуделе.

По се изгледа ова ќе и биде една голема лекција по правопис.

View this post on Instagram

Pozz iz Porto Monte Negro❤️???? @tivat.travel

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------