Home INFO Заврши сезоната за Бојан Миовски (видео)

Заврши сезоната за Бојан Миовски (видео)

реклама:G Natural

Репрезентативецот Бојан Миовски ја заврши сезоната. Напаѓачот на Абердин, беше жртва на бруутален старт на 18.годишниот Тери Смол, во 30.минута на натпреварот со Сент Мирен.

Абердин и Миовски се огласија по натпреварот. Добра вест е дека нема никаква скршеница, а магнетната резонанца ќе покаже колкав е степенот на повредата на лигаментите.

Веројатно Миовски нема да биде во конкуренција за јунскиот квалификациски циклус, за пласман на ЕП. Македонија на 16 и 19 јуни ќе игра против Украина и Англија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------