Home INFO Здравко Чолиќ за влакно избегнал ќотек на македонската граница

Здравко Чолиќ за влакно избегнал ќотек на македонската граница

реклама:G Natural

Благдарение на својата популарност, јавните личности имаат многу привилегии.

Пејачот Здравко Чолиќ кој денес го слави својот седумдесетти роденден, во едно интервју дадено за медиум од соседството открил дека еднаш ја искористил својата популарност и имал привилегија, но поради ова за малку ќе настрадал.

– Во суштина никогаш не сум го користел името за да имам некои привилегии, во странство луѓето никогаш и не ме препознаваат. Се сеќавам дека еднаш, тогаш мојата ќерка беше мала и тргнавме на одмор во Порто Карас, но на граница имаше голема гужва. Цариникот ме препозна и ми понуди да застанам помеѓу два турски шлепери за побрзо да ја поминам царинската зона. Така и направив, но шоферите беа нервозни што паркирав меѓу нив и сакаа да ме линчуваат, а цариникот не можеше да ме заштити. Кога тргнаа да се пресметуваат со мене, се правдав дека надлежниот ме пушти, но џабе, не ме слушаа. За среќа се добро заврши, но сериозно можев да настрадам, открива Чола.

РЕКЛАМИ:Hotel Premier Bansko „ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“