Home INFO “Зелена голтка“: Моќник кој го освежува телото и убива глад

“Зелена голтка“: Моќник кој го освежува телото и убива глад

реклама:Велигден со Стаф

Состојки:

3 грста свеж спанаќ
1 грст малини или јагоди
1 краставица ( доколку е домашна, задолжително користете ја и лушпата)
Еден исцеден портокал или половина исцеден лимон
Свежи листови од нане

Подготовка:

Измијте го овошјето и зеленчукот и ставете го во блендер. Сокот од лимон или портокал и нането не ги ставајте во блендерот.
Мешајте додека смесата не стане течна. Потоа додадете го исцедениот сок и листовите од нане.
По желба, можете да ставите и неколку коцки мраз.
Овој здрав пијалок најдобро е да го конзумирате како меѓуоброк.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------