Home INFO Желба на семејството и на Дарко Лазиќ: Единствено овие личности можат да...

Желба на семејството и на Дарко Лазиќ: Единствено овие личности можат да го посетуваат во болница

фото: Инстаграм
реклама:G Natural

Популарниот пејач Дарко Лазиќ е разбуден од вештачка кома, а убавите вести ја израдуваа јавноста во регионот.
Како што дознава PressOnline, неговата состојба во моментов е стабилна, но го чека оперативен зафат кој мора во најскоро време да се изведе.

– Дарко сега е добро. Но ќе мора да му ја оперираат ногата а потоа го следи долг период на опоравување. Желба на неговото семејство но и негова желба е да го посетуваат единствено неговата мајка, татко, брат, бившата сопруга и девојката – открива неименуван извор за PressOnline.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------