Home INFO Животот на Меган Маркл ќе се промени кога Елизабета Втора нема да...

Животот на Меган Маркл ќе се промени кога Елизабета Втора нема да биде кралица – еве како

реклама:G Natural

Кралицата Елизабета Втора (92) е англиски владетел со најдолг стаж на тронот, но со оглед на нејзината старост, во блиска иднина ќе ја наследи нејзиниот син Чарлс а потоа и принцот Вилијам.

Оваа промена ќе влијае на целото кралско семејство, вклучувајки го и најновиот член – Меган Маркл.

Бившиот кралски батлер Гранд Харолд објаснува за промените кои ќе следат откако Чарлс ќе стане крал.

“Војвотката од Сусекс ќе има важна улога бидејќи еден ден ќе стане снаа на кралот, со што ќе добие и посебни дополнителни должности”

Кејт Мидлтон пак ќе има уште поважна улога, особено кога принцот Вилијам ќе го наследи престолот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------