Home INFO Зимско прочистување – цвекло салата со лук и ореви

Зимско прочистување – цвекло салата со лук и ореви

реклама:G Natural

Состојки:

500г цвекло
100г ореви
3-5 чешниња лук
100мл јаболков оцет
магдонос
бибер
крупна морска сол

Подготовка:

Сварете го цвеклото и исечкајте го на крупни парчиња,
Ставете го во сад и полејте го со предходно истолчените лук и ореви.
За крај, додадете ги останатите состојки.

Добар апетит!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------