Home INFO Знаеме кога ќе пристигне серијата iPhone 15

Знаеме кога ќе пристигне серијата iPhone 15

реклама:Велигден со Стаф

Најавено е дека iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro и iPhone 15 Pro Max (кој може да се вика и iPhone 15 Ultra) ќе бидат претставени на 12 септември, а настанот ќе се пренесува во живо онлајн.

За овој настан Apple го избра слоганот „Wonderlust“, кој е игра со зборови за „wanderlust“, што значи силна желба за патување. Во случајот на Apple, тоа може да укаже на посилна желба да се импресионира корисникот.

Сите четири нови модели на iPhone се очекува да имаат USB-C порти, благодарение на неодамнешниот задолжителен закон на Европската унија. Исто така, гласините споменуваат дека iPhone 15 Pro Max / Ultra ќе биде првиот уред на Apple што ќе пристигне со перископска камера.

И двата модели Pro треба да имаат титаниумски рамки наместо нерѓосувачки челик. Комплетната серија ќе го замени копчето за исклучување на звукот со ново програмабилно копче за акција. Сега сите модели треба да имаат и Dynamic Island.

За време на настанот, можевме да ги видиме и паметните часовници Apple Watch Series 9 и Apple Watch Ultra 2.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------