Home INFO Зошто јануари е секогаш со црни бројки за фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ

Зошто јануари е секогаш со црни бројки за фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ

реклама:G Natural

И овој јануари како и претходните од 2000 година ќе остане меѓу најтажните за фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ и нејзиното семејство.

Секоја година таа и своите деца на 15 јануари се присетуваат на убиството на нивниот сопруг и татко Аркан кој на тој датум во хотелот Интерконтинентал беше крвнички убиен.

Таа секоја година на овој датум го посетува гробот и се сеќаваат на овој трагичен ден.

„Интерконтинентал го сметам дека е гробно место на мојот сопруг и никогаш нема да го посетам тој хотел ниту јас ниту моето семејство. Тоа е црн јануари“ – изјавила Цеца за медиумите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------