Home INFO Зошто принцезата Шарлот вреди повеќе од својот брат и иден крал Џорџ

Зошто принцезата Шарлот вреди повеќе од својот брат и иден крал Џорџ

реклама:G Natural

Преслатките деца на војводата и војвотката од Кембриџ од своето раѓање до денес се миленици на светската јавност.
Нема личност која останала имуна на нивното разиграно детско однесување.

Иако уште од раѓањето добија огромно наследство, принцезата Шарлот и принцот Џорџ имаат големо економско влијание а секако не се свесни за тоа.

Па така гардеробата која овие дечиња ја носат и за која пишуваат светските медиуми, веднаш се продава со експресна брзина.

Медиумите пишуваат за таканечениот “Шарлот ефект”, кога родителите ќе видат фотографија од преслатката принцеза облечена во некое фустанче, веднаш посакуваат и нивното дете да е облечено во идентично издание.
По ова прашање Шарлот е многу повлијателна од својот брат Џорџ, кој поради традицијата почесто е облечен во класични панталони и маица.

“Кралските деца имаат огромно позитивно влијание на растот на продажбата на одредени артикли. Особено на облека и играчки со кои ги гледаме во јавност. По ова се многу слични на својата мајка Кејт Мидлтон. Што и да облече нивната мајка, претвора во злато”, објаснува познат економски експерт.

My beautiful girl #princesscharlotte ❤❤

A post shared by Princess Charlotte (@_princess__charlotte) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------