Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive 😭Зошто тимот на „Пријатели“ си замина порано од погребот на Метју Пери

😭Зошто тимот на „Пријатели“ си замина порано од погребот на Метју Пери

реклама:G Natural

Во петокот на гробиштата кои што се спроти студиото на Ворнер Брос каде се снимаа 10 сезони од серијата „Пријатели“, најблиските роднини и пријатели го испратија Метју Пери во вечното почивалиште.

На церемонијата покрај најблиското семејство присуствуваа и неговите колеги од серијата Џенифер Анистон, Лиза Кудроу, Кортни Кокс, Дејвид Швимер и Мет Лебланк кој веднаш по првиот дел од церемонијата си заминаа од погребот, а вториот дел продолжи со семејството и најблиски неколку пријатели.

Мајката на актерот, Сузан Пери, не можеше да ги задржи солзите на погребот на нејзиниот син, додека неговиот татко Џон Бенет Пери беше обземен од тага, а неговиот очув, Кит Морисон, беше еден од носителите на ковчегот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------