Тагови Постови тагирани со "санкт петербург"

Таг: санкт петербург

Државниот балет на мраз на Санкт Петербург, со грандиозната претстава „Лебедово езеро“ на Петар Илич Чајковски, во саботата и во неделата ги воодушеви присутните...

Македонскиот ракометен шампион Металург со 18 голови разлика попладнево го совладаа Санкт Петербург. Конечниот резултат на натпреварот од 9.коло од групата Ц од Лигата...

Ракометарите на македонскиот шампион Металург попладнево во 16 часот го играат натпреварот од 9-то коло од групата Ц од Лигата на шампионите. Во Чехов, рускиот...