Home INFO ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ СЕКОЕ УТРО ГО ПИЕ ОВОЈ НАПИТОК НАМЕСТО КАФЕ – Нема...

ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ СЕКОЕ УТРО ГО ПИЕ ОВОЈ НАПИТОК НАМЕСТО КАФЕ – Нема да верувате колку ова може да влијае на вашето здравје

реклама:G Natural

Јелена Ѓоковиќ редовно консумира чај од куркума, кој е добар за слабеење и здравје.

Познато е дека Новак и Јелена Ѓоковиќ многу внимаваат на исхраната и на тоа што ставаат во телото. Јелена Ѓоковиќ често споделува совети за исхрана на социјалните мрежи, предлага вегански алтернативи и во своите објави вклучува здрави рецепти.

Така таа еднаш откри како редовно пие чај од куркума, кој и помага да остане во добра форма.

Куркумата се смета за многу здрава храна која го обновува целото тело, особено црниот дроб, а освен за зајакнување на имунитетот, се користи и за слабеење. Познат по својот термогенетски ефект, овој чај природно ја зголемува внатрешната температура на нашето тело, што го забрзува процесот на разградување на мастите. Куркумата го забрзува метаболизмот, а со тоа и варењето, како и потрошувачката на калории.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------