Home INFO Ќе биде ли хит како предходните? Нова песна на Ријана по цели...

Ќе биде ли хит како предходните? Нова песна на Ријана по цели шест години (видео)

реклама:G Natural

Пред неколку години, секоја нејзина песна веднаш по објавувањето беше на врвот на најслушаните на светско ниво.

Пејачката својот последен албум го објави во 2016 година, по што одлучи да направи пауза од музиката и да се посвети на колекцијата шминки и долна облека.

По шестгодишна пауза, Ријана ја објави „Lift Me Up“.

Песната наменски е снимена за филмот „Black Panther: Wakanda Forever“ кој следниот месец ќе почне да се прикажува во кината во САД.

Ријана и раперот АСАП Роки во мај станаа родители на момче чие име се уште не го открија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------