Home INFO Ќе им недостасува на милиони фанови: Сандра Булок го напуштa актерството

Ќе им недостасува на милиони фанови: Сандра Булок го напуштa актерството

реклама:G Natural

Веќе со децении, Сандра Булок е една од најпомилените актерки во Холивуд.

Неодамна, американските медиуми ја пренесоа веста дека Булок го напушта филмот и одлучила да се пензионира.

Педесет и седум годишната актерката избрала да се посвети на семејството. Таа е самохрана мајка на посвоените Луис (12) и Лајла (10), па решила да направи пауза од кариерата за комплетно да им се посвети на своите деца.

„Не знам колку ќе трае паузата, но треба да бидам на место што ме прави посреќна… во мојот дом. Ја сфаќам мојата работа многу сериозно кога сум на работа, работам 24/7.Сега сакам да бидам 24/7 со моите деца и моето семејство. И така ќе останам некое време“. – ја образложила прекрасната актерка својата одлука.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------