Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Ќе се испотепаат за наследството, синовите на Тозовац завојуваа, ќе остане ли...

Ќе се испотепаат за наследството, синовите на Тозовац завојуваа, ќе остане ли нешто за младата сопруга?!

реклама:G Natural

По погребот на Предраг Живковиќ Тозовац како што велат извори блиски на семејството на пејачот ќе започне и војната за наследството.

Сеуште не е откриено што Тозовац напишал во својот тестамент пред еден месец и кому колку оставил но со оглед на тоа дека има и вонбрачни синови кои живеат во Америка очигледно ги имал во предвид и нив.

Тозовац остави зад себе огромна куќа и два стана но бидејки со децении е еден од најдобрите пејачи на балкант има заработено и многу пари.

Дали сегашната сопруга Мима ќе успее да зграби нешто од наследството ќе се дознае кога и офоцијално ќе се дели наследството.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------