Home INFO Ќе си дојде ли на себе: Затворските стражари изненадени од она што...

Ќе си дојде ли на себе: Затворските стражари изненадени од она што го пронашле кај Раста

реклама:G Natural

На почетокот од месецот, контроверзниот српски рапер Раста беше уапсен, откако полицијата кај него пронашла наркотици.

По претресот во неговиот стан, пронајдена е поголема количина на наркотици.

По сослушувањето во Високото обвинителство, судот му одреди притвор до 30 дена и тој е префрлен во Централниот затвор.

Како и кај сите притвореници кои се донесени во затворот, на приемот во одделението, на Раста му бил направе детален претрес.

На големо изненадување на стражарите, во неговиот паричник е пронајдена кесичка со кокаин, открива за српските медиуми извор близок до пејачот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------