Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive 50 Виолини ќе ја свират „Недеља“ на закопот на Џеј Рамадановски

50 Виолини ќе ја свират „Недеља“ на закопот на Џеј Рамадановски

реклама:Лето во Банско

Денеска пејачот Џеј Рамадановски ќе биде погребан во алејата на заслужните граѓани по сите муслимански обичаи.

Тој почина во неговиот стан од срцев удар и покрај обидот на докторите од брзата помош да го реанимираат.

До неговиот вечен дом ќе биде испратен со 50 виолини кои ќе ја свират неговата безвременска песна „Недела“.

Сам во својот дом почина Џеј Рамадановски, полицијата го изнесе во црна вреќа и истражува дали можеби грешка на докторите била фатална (фото)

Весниците полни со некролози за Џеј, сите се опростуваат од пејачот (фото)

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------