Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Аца Лукас најавува филм за себе кој сите ќе ги шокира

Аца Лукас најавува филм за себе кој сите ќе ги шокира

реклама:Лето во Банско

Аца Лукас жари и пали со концертни настапи по локалите ширум целиот Балкан, а со оглед на одличниот интерес на неговата автобиофска книга “Тоа сум јас” дефинитивно ќе биде успешен и филмот за неговиот живот кој веќе се снима.

Со оглед на реакциите на публиката и интригантниот живот на популарниот пејач прикажан во книгата, во соработка со продуцентот Саша Мирковиќ и Хајп продукција, решија да снимаат филм и серија која ќе го носи насловот „Kafana na Balkanu “ – како еден од безвременските хитови на Лукас, а по се изгледа, таков ќе биде и овој филмски проект.

Засега е познато дека режисер на овој проект ќе биде Сузана Пурковиќ, која оствари фантастична соработка со продуцентската куќа „Hype“, а фолкерот ќе го глуми еден од најталентираните актери на помладата генерација Младен Совиљ.

Подготовките се веќе во тек, а како што открива продуцентот Саша Мирковиќ, филмот ќе се снима во неколку градови на поранешна Југославија:

-„Kafana na Balkanu“ ќе се снима во Белград, Сараево, Мостар, Будва, Скопје, Сплит и Бања Лука. Буквално во сите центри на поранешна Југославија, бидејќи кариерата и животот на Аца се поврзани и со Белград и со сите овие градови. Горд сум што овој филм ќе биде Југославија во едно и што актерите ќе бидат од сите овие земји. Во моментов екипата ги означува сите локации каде што ќе снимаме. Публиката може да очекува добар филм и серија – вели Мирковиќ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------