Home INFO Актуелно предупредување од УХМР

Актуелно предупредување од УХМР

реклама:G Natural

Денес ќе биде многу топло. Дневните температури наместа ќе достигнат и над 40 степени поради што ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

UV индексот ќе има многу висока вредност 10.

Попладне и во вечерните часови особено во северните делови, краткотрајно ќе има изолирана појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------