Home INFO Американци дегустираат македонски специјалитети! Еве ја нивната реакција (видео)

Американци дегустираат македонски специјалитети! Еве ја нивната реакција (видео)

реклама:Лето во Банско

Невладината организација „Link Across Macedonia”, направи мал експеримент и на Американци за првпат им даде да пробаат дел од најпознатите македонски рецепти како сарма, кукурек, шопска салата, слатко од смоква…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------