Home INFO Белградската Ејми Вајнхаус: Што се случува со Ана Николиќ? (видео)

Белградската Ејми Вајнхаус: Што се случува со Ана Николиќ? (видео)

реклама:Лето во Банско

На социјалните мрежи се појави видео од последниот настап на српската пејачка Ана Николиќ.

Таа пееше пред преполн клуб во Нови Сад, кога го заборави текстот на песната, фалшираше, а во еден момент дури и падна на сцената.

Корисниците на друштвените мрежи ја споредуваа со покојната Ејми Вајнхаус, а многумина се прашуваа како нема некој близок кој ќе и посочи дека се бламира.

Според српските медиуми, ова бламирање на пејалката и донесе 15 000 евра, колку што чини еден нејзин настап. Наводно, Ана е букирана со настапи во текот на целото лето.

Во Јуни, Јули и Август, таа имала договорено дури 35 нстапи, па до крајот на сезоната би инкасирала неверојатни 250 000 евра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------