Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Бившата сопруга наводно сакала да го отруе Даниел Кајмаковски, пејачот хоспитализиран

Бившата сопруга наводно сакала да го отруе Даниел Кајмаковски, пејачот хоспитализиран

реклама:Велигден со Стаф

И од клиниките „Макја Тереза“ и од полициската станица „Центар“ потврдија дека вчера лицето Д.К од Струга бил хоспитализиран и изјавил дека поранешната сопруга се обидела да го отруе.

Имено пејачот Даниел Кајмаковски бил во Тетово на договорена средба за да го види своето дете и откако нарачал кафе според неговата изјава таа му ставила отровна супстанца во него.

Откако му се слошило бил хоспитализиран и по третманот за среќа се завршило добро.

Известен бил Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------