Home INFO Цеца Ражњатовиќ е нов член во жирито на “Ѕвездите на Гранд“

Цеца Ражњатовиќ е нов член во жирито на “Ѕвездите на Гранд“

реклама:G Natural

Новата сезона на популарното музичко шоу “Ѕвездите на Гранд“ќе започне на 18 Септември.

Уште на самиот почеток, фановите на ова натпреварување ги очекува огромно изненадување – нов член на жирито е познатата фолк пејачка Цеца Ражњатовиќ.

– Сигурни сме дека искуството и импресивната музичка кариера на Цеца ќе им биде ветар во грб на новите учесници во ова шоу. Нејзиното присуство во шоуто ќе внесе нова енергија а емисијата ќе биде гледана како никогаш досега – оптимистички изјавија од продукцијата Гранд.

Од Гранд најавуваат уште новитети во шоуто, нов визуелен идентитет по светски стандарди.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------