Home INFO Цеца си оди нерасположена: Еве што се случи на погребот на Марина...

Цеца си оди нерасположена: Еве што се случи на погребот на Марина Туцаковиќ (видео)

реклама:G Natural

После десетина денови од нејзината смрт, вчера е погребана Марина Туцаковиќ.

Иако нејзиното испраќање во вечниот дом требаше да е мирно и во присуство на најблиските, сепак се случи голем скандал за кој пишуваат медиумите.

Имено, на погребот на Марина, нејзиниот син Милан Лача направи сцена поради која сите отанаа шокирани. Тој на Цеца и забрани да се приближи до гробот.

Марина ги напиша најголемите хитови на Цеца, и тие две биле многу добри пријателки. Овој потег на Милан ги изненадил сите, особено моментот што ниту во ваков момент тој не можел да го контролира својот незгоден карактер.

– Ветив дека нема да се огласувам во јавноста некое време. Денес беше погребот и јас следниве 40 дена сум во жалост и нема да давам никакви изјави. Кога ќе пројде периодот на жалост ќе проговорам – изјавил Лача.

Во продолжение погледнете ги видеата од погребот на познатата хитмејкерка но и од немилиот настан со Цеца.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------